Ogrodzenia drewniane w nowoczesnej odslonie.

Ogrodzenia drewniane – nowoczesne połączenia.

 

 

Przy tak różnorodnym asortymencie ogrodzeń drewnianych z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ogrodzenie to trwały element i wizytówka naszej posesji, powinno współgrać ze stylem ogrodu oraz domu, jego bryłą, rodzajem oraz kolorystyką elewacji i pokrycia dachowego.

Jeżeli nie chcemy stosować tradycyjnych rozwiązań, a architektura naszego domu jest utrzymana w nowoczesnym stylu – możemy wybierać spośród połączeń takich jak:

 

  • drewno + pleksi

Wśród drewnianych ogrodzeń panelowych powstało nowatorskie rozwiązanie jakim jest połączenie klasycznego drewna z nowoczesnym tworzywem – pleksi. Takie połączenie gwarantuje ekstrawagancki i unikatowy wygląd twojego ogrodzenia.

Pasuje do domów o nowoczesnym designie. Dzięki pleksi w kolorze mlecznym, płot panelowy nabiera lekkości i oprócz ogradzania posiadłości, sprawdzi się również jako przesłona na tarasie lub balkonie. Dzięki nim w elegancki sposób wydzielimy też w naszym ogrodzie strefę, w której najczęściej wypoczywamy i chcemy uniknąć ciekawskich spojrzeń np. sąsiadów.

 

                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • drewno + szkło

Ogrodzenia, w których drewno łączy się ze szkłem, jak na razie są rzadko spotykane w naszym kraju. Z definicji, szkło jest uznawane za materiał nader delikatny i może tu leży przyczyna tego, że praktyczni Polacy wybierają inne rozwiązania. Niepotrzebnie rezygnujemy z tak eleganckiego połączenia, ponieważ przy ogrodzeniach wykonanych w systemie panelowym stosuje się grube, zbrojone szkło, które zapewnia izolację akustyczną oraz jest bardzo wytrzymałe. Szkło umieszczone w drewnianej ramie, pasuje do surowych i prostych w formie domów. Szkło może być przezroczyste, mleczne lub w różnorodne wzory.

Ze względu na ich dość wysoki koszt powyższe ogrodzenia są stosowane w większości przypadków na niewielkich powierzchniach. Najlepiej sprawdzą się jako balustrady na balkonach lub tarasach, czy do grodzenia niewielkich parceli. Osłaniają przed wiatrem i sąsiadami, nie zaciemniając naszej posesji, dzięki czemu jej powierzchnia wydaje się większa.

 

                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • drewno + metal

Przy tym połączeniu, najczęściej spotykana forma płotu to drewniane sztachety umieszczone pionowo, poziomo lub skośnie na metalowym szkielecie. Zastosowane deski mogą być pomalowane na dowolny kolor lub w kolorze naturalnym, ale na pewno zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych przez impregnację. Metal jest też stosowany niekoniecznie jako podpora dla sztachet, ale jako element dekoracyjny przy płotach w całości wykonanych z drewna.

 

 

 

  • drewno + bambus

Drewno i bambus jest ciekawą i modną alternatywą dla tradycyjnego ogrodzenia drewnianego. Dzięki umieszczeniu łodyg bambusa w stabilnej drewnianej ramie, otrzymujemy panele ogrodzeniowe, które nadadzą naszej posiadłości oryginalny klimat. Pasuję do ogrodów w stylu orientalnym, do otoczenia harmonijnego i prostego w formie.

 

 

admin -

Leave a Reply